Chcesz szybko zrujnować swój wizerunek w oczach rozmówcy? Chcesz by ludzie stracili do Ciebie szacunek i uważali Cię za prostackiego gbura? Nic prostszego! Przeczytaj poniższe wskazówki i zmień swoje życie w tydzień lub krócej!

  1. Przerywaj! To pierwsza i najważniejsza zasada. Zawsze pamiętaj, że to co Ty chcesz powiedzieć, jest ważniejsze niż to, co chce powiedzieć Twój rozmówca. Nie przejmuj się tym, że ktoś poczuje się z tym źle. Ważne, że Ty będziesz czuł się dobrze. Przecież i tak gadają głupoty przez większość czasu, więc to żadna strata. Jak już dojdziesz do głosu, pod żadnym pozorem nie daj sobie go odebrać.
  2. Mów głośniej i więcej niż inni. Jak tylko pojawia się różnica zdań, podnoś głos. Zagadaj ich, a na pewno ich przekonasz. Jeszcze będą Ci wdzięczni, że przejąłeś przywództwo w rozmowie. Wiedz że „kto głośniejszy ten ważniejszy”.
  3. Wypowiadaj się na temat innych, tak jakbyś wiedział o nich wszystko. Mów tak, jakbyś znał ich najbardziej prywatne myśli i uczucia. Przecież wiesz lepiej, jakie są ich motywy, do czego dążą i co myślą. Znasz ich lepiej niż oni siebie znają. Nie daj sobie wmówić że jest inaczej! Nigdy nie pytaj, nigdy nie słuchaj, nigdy nie traktuj poważnie tego co oni mówią.
  4. Pamiętaj, że Ty masz zawsze rację. Nigdy nie pozwól, by to co mówią inni wpłynęło na Ciebie w jakikolwiek sposób. To Ty masz tutaj silną ramę/narzucasz narrację/jesteś samcem alfa. Jeśli ktoś się z Tobą nie zgadza, na pewno chce Cię zniszczyć. Jeśli w kulturalny sposób argumentuje, że nie masz racji, nie daj się zwieść. Pod tym płaszczykiem rzeczowej dyskusji kryje się zawiść o to, jaki Ty jesteś fajny a on nie. Wbij w swoją podświadomość zwroty „mylisz się” i „nie masz racji”. Muszą wychodzić z Ciebie samoistnie, w co drugim zdaniu. Muszą stać się częścią Ciebie. Nigdy nie mów „moim zdaniem” – osłabiało by to twoją ramę/narrację/bycie alfa.
  5. Dawaj rady gdy nikt Cię o to nie prosił. Jesteś mądrzejszy niż reszta, więc twoją rolą jest bycie nauczycielem. Jeśli inni jeszcze tego nie wiedzą, to pora byś im to uświadomił. Powinni być Ci wdzięczni za Twoje cenne wskazówki. Jeśli dałeś już dobre rady wszystkim znajomym, nadal masz wiele do zrobienia – są przecież obcy ludzie! I co lepsze – jest przecież Internet! Wejdź na facebooka i daj kilka bezcennych rad nieznajomym. Na pewno serdecznie Ci podziękują!
  6. Jeśli kiedykolwiek ktokolwiek Ci zwróci uwagę na któreś z powyższych zachowań, nigdy nie przyznawaj się do błędu. On na pewno chce Cię zniszczyć. Zaatakuj go, wytknij mu jego błędy, zmień temat lub przynajmniej podaj usprawiedliwienia dla swojego zachowania. Nigdy nie używaj słowa ‚przepraszam’.

Zastosuj powyższe wskazówki i ciesz się rezultatami. Pojawią się one szczególnie szybko, jeśli masz do czynienia z inteligentnymi rozmówcami o wysokim poczuciu własnej wartości.

4.60 avg. rating (93% score) - 5 votes