Szkolenie retoryki – prowadzenie dyskusji, argumentowanie, debatowanie, perswazja i obrona przed manipulacją

To bardzo intensywne praktyczne warsztaty na których nauczysz się prowadzić i wygrywać dyskusję kontrolując ją od pierwszych chwil, aż do samego końca.

Po tym szkoleniu:

  • Potrafisz wykorzystać sytuację gdy Twój oponent próbował Cię zmanipulować i wiesz jak obrócić to na swoją korzyść. Rozpoznajesz „brudne chwyty” rozmówcy i potrafisz zareagować na nie tak, że wzrasta Twoja przewaga w dyskusji. Jesteś też  uwrażliwiony na błędy logiczne, tak że nie wkradają się do Twoich wypowiedzi. Chyba że tego właśnie chcesz…
  • Jesteś uodporniony na ataki osobiste, nawet na te bardzo intensywne i agresywne. Wywołujesz lub wyciszasz emocje, w zależności od tego co jest dla Ciebie w danej chwili najlepsze. Potrafisz wpływać na emocje – zarówno  swoje, Twojego partnera w dyskusji jak i innych osób które obserwują debatę. Tym samym jesteś w stanie zdominować większość osób z którymi będziesz debatował.
  • Działasz na kilku poziomach jednocześnie. Dbasz zarówno o siłę swojej argumentacji, jak i o wrażenie wywierane na tych którzy obserwują dyskusję. W tym samym czasie, niezależnie od dwu poprzednich, niezauważalnie i niejako mimochodem, opowiadasz wszystkim obecnym „wirusową historię” którą potem będą oni sobie opowiadać jadąc windą lub mijając się na korytarzu. W tej historii zawierasz to co tylko chcesz zarówno na swój temat, jak i na temat Twojego oponenta, czy samej sytuacji.
  • Znasz i potrafisz stosować mało znane i rzadko używane, a potężne narzędzia perswazji które dają Ci ogromną przewagę nad tymi którzy ich nie znają. Twoi rozmówcy sami nie będą wiedzieć jak wytrąciłeś im z rąk wszelkie argumenty i kiedy  zostali przekonani do Twoich racji. I nie – nie jest to NLP. Kiedy mówię „mało znane” to mam na myśli naprawdę mało znane.

Na tym szkoleniu jesteś aktywny praktycznie non-stop. Cały czas prowadzisz dyskusję i stale dodajesz nowe techniki do swojego arsenału. Uczysz się nie tylko kolejnych narzędzi ale także ich natychmiastowego łączenia, mixowania i wzmacniania jednego przez drugie. Dzięki temu wychodząc z warsztatów jesteś już gotowy zastosować większość tej wiedzy w praktyce uzyskując widoczne rezultaty.

Chcesz otrzymać informacje o najbliższych terminach?

Zapisz się na newsletter!