Szkolenia dla managerów prowadzę głównie jako przygotowany pod konkretną osobę indywidualny coaching. Podczas takiej sesji pracujemy nad rozwinięciem umiejętności najbardziej potrzebnych w codziennej pracy danego managera, oraz nad rozwiązaniem konkretnych problemów komunikacyjnych pojawiających się w jego relacjach z podwładnymi. Szkolona osoba uzyska zestaw narzędzi przydatnych w sytuacjach, które są najważniejsze dla budowania jej autorytetu,  motywowania pracowników i uczenia ich odpowiedzialności. Szkolenia menedżerskie mogą również odbywać w formie cyklicznych spotkań rozwojowych.

szkolenia menedżerskieProgram jest każdorazowo dopasowany do indywidualnych potrzeb danego managera. By dać Ci jednak jakiś obraz tego, jak takie spotkanie może wyglądać, przedstawiam poniżej przykładową listę punktów, nad którymi możemy pracować. Każdy z tych punktów podczas szkolenia dokładnie przetrenujemy – czyli wielokrotnie odegramy scenki, podczas których manager przećwiczy praktyczne zastosowanie każdej wprowadzanej techniki. Przykładowo możemy więc pracować nad:

  • Przygotowaniem tzw. ‘expose szefa’ – krótkiego przemówienia, w którym informujemy podwładnych o tym, jakimi kryteriami będziemy się kierować przy ocenie ich pracy, a także jakie postawy będziemy nagradzać, a jakie karać. Odciąża to pracowników z niepewności, jaka często towarzyszy pojawieniu się nowego szefa, ale jest przydatne również wtedy, gdy zmiany szefa nie było, ale zespół nie dostał nigdy jasnych wytycznych co do swojej pracy.
  • Wydawaniem poleceń – w jaki sposób wydawać polecenia by uniknąć błędów przy ich wprowadzaniu, albo tego, że w ogóle nie zostaną zrealizowane.
  • Budowaniem zaangażowania – w jaki sposób zarządzać ludźmi, by budować w nich długoterminową motywację i autentyczne zaangażowanie w wykonywane zadania. Co robić, by utożsamiali się z firmą.
  • Nagradzaniem i karaniem – metody prowadzenia rozmów w których nagradzamy pracownika, oraz takich, w których go karzemy. Od tego, w jaki sposób zostaną przeprowadzone takie spotkania zależy często, czy uda się faktycznie wzmocnić pożądane zachowania lub wygasić te, których nie chcemy.
  • Udzielaniem feedbacku  – jakich reguł się trzymać by zwiększyć szanse, że pracownik wyciągnie maksimum korzyści z naszej informacji zwrotnej i tym samym, że przy następnym podejściu do danego zadania faktycznie wykona je lepiej.
  • Trudnymi informacjami i decyzjami – jak przekazywać trudne informacje i decyzje, na przykład decyzje o zwiększniu targetów czy dodatkowych zadaniach (a również o zwolnieniu pracownika). Jak bronić swojej decyzji w przypadku protestów i utrzymać zaangażowanie zespołu.
  • Odmawianiem i ustępowaniem – jak asertywnie mówić NIE podwładnym, bez tworzenia negatywnych skutków ubocznych – również wtedy, gdy prośba pracownika była w pełni uzasadniona. Jak zgadzać się na spełnienie prośby  w taki sposób, by zostało to docenione i nie tworzyło podstaw do spirali dalszych żądań.
  • Radzeniem sobie z trudnymi zachowaniami – jak reagować na konkretne  trudne zachowania konkretnych pracowników, na przykład takie, które są związane z niewykonywaniem poleceń, narzekaniem, roszczeniową postawą, przerzucaniem odpowiedzialności czy skłonnościami do kłótni.

Powyższe punkty to tylko przykłady. Skontaktuj się ze mną by porozmawiać o swoich indywidualnych potrzebach, a przygotuję program szkolenia dopasowany dokładnie do Twoich potrzeb.

…………………………………………………………………………………………………….

“Dominik przygotował dla mnie warsztat z wybranych umiejętności managerskich. Bardzo efektywnie wykorzystaliśmy ten czas, a rezultaty były dla mnie konkretne i mogłem od razu zacząć je wykorzystywać w mojej pracy.”

Jarosław Karski,

Consulting Manager, Microsoft

 

„Jedno z lepszych, a właściwie to najlepsze szkolenie w jakim osobiście brałem udział. Zauważalne było bardzo dobre przygotowanie prowadzącego, nie żadna masówka tylko opracowanie dokładnie pod kątem wymagań uczestnika. Świetna forma przeprowadzenia szkolenia, angażująca do aktywnego uczestnictwa. Głowę mam pełną pomysłów, jak zastosować poznane techniki w codziennym życiu firmy. Polecam Dominika, udowodnił mi, że szkolenie może być czymś pasjonującym.”

Artur Leder

Dział zakupów, Berger Polska

…………………………………………………………………………………………………….

Chcesz porozmawiać o szkoleniach dla Ciebie lub Twoich ludzi? Zadzwoń:

+48 793-144-117

Lub napisz do mnie maila:

ask/małpa/dominiklipinski.com (ten adres e-mail jest zapisany w takiej formie by ochronić mnie przed spamem. Oczywiście zamiast ‘/małpa/’ wpisujemy ‘@’)