Szkolenia handlowe prowadzę jako zamknięte warsztaty, przygotowywane pod potrzeby konkretnej firmy. Są one więc od początku zaprojektowane po to, by rozwiązać konkretne problemy właśnie tych handlowców, którzy wezmą w nim udział. Są zaprojektowane, by przećwiczyć z nimi zachowania, które zwiększą szansę na sprzedaż właśnie w tych warunkach, w których oni pracują – w tej branży i z tymi klientami, z którymi spotykają się na co dzień.

Prowadząc szkolenia sprzedażowe, kieruję się kilkoma podstawowymi zasadami. Ich uczestnicy:            

szkolenia handlowe – wszystko przekładają na praktykę. Wszyscy uczestnicy praktycznie ćwiczą zastosowanie wszystkich narzędzi, które wprowadzam. Dostają przy tym natychmiastowy feedback i wprowadzają poprawki, aż jesteśmy zadowoleni z rezultatu. Mamy więc pewność, że naprawdę potrafią do zastosować.

 – pracują na prawdziwych case’ach ze swojej praktyki sprzedażowej. Wszystkie rozwiązania i narzędzia komunikacyjne, które ćwiczymy, nanoszą oni od razu na scenariusze swoich rozmów handlowych. Dzięki temu radykalnie wzrasta szansa na to, że będą te techniki stosować w swych prawdziwych spotkaniach z klientami poza salą szkoleniową. I nie będą musieli po szkoleniu przeznaczać kolejnych kilku dni na zastanawianie się „jak to teraz zastosować?”.

 – uczą się spójnego systemu pracy z klientem. Nie są to tylko pojedyncze sztuczki, triki czy techniki sprzedaży, a całościowe podejście do procesu handlowego – od nawiązania kontaktu, przez budowanie potrzeb do wzięcia referencji lub obsługi posprzedażowej. Zamiast chaotycznie wykonywać różne czynności, mogą pracować według systemu, który zarówno da im skuteczne narzędzia sprzedaży, jak i pomoże zorganizować i uporządkować ich codzienną pracę. Zawsze będą wiedzieli gdzie dokładnie są z danym klientem i jaki ma być następny krok.

Oto przykładowe sprawy, jakie możemy poruszyć na szkoleniach handlowych. Pamiętaj jednak, że właściwą zawartość treningu ustalę dopiero po konsultacji z Tobą.

  • Sprzedaż polega na budowaniu w kliencie świadomości istnienia potrzeby. Robi się to głównie przez zadawanie mu dobrze dobranych, przemyślanych pytań, które kierują jego tokiem myślenia. Więc jedną z pierwszych rzeczy, jaką trzeba zrobić podczas procesu handlowego, jest ustalenie naszego prawa do zadawania pytań.

Twoi sprzedawcy mogą nauczyć się jak robić to najlepiej, z uwzględnieniem wszystkich uwarunkowań, w jakich pracują (co sprzedają, w jaki sposób i komu).

  • Tym, co odróżnia profesjonalistów od amatorów jest to, że amatorzy działają „jak im się wydaje”, a profesjonaliści działają według określonego systemu. Ruchy amatorów są chaotyczne i przypadkowe, a ruchy profesjonalistów są celowe i zaplanowane – każde działanie jest po coś, każde działanie ma czemuś służyć. Więc profesjonalny sprzedawca powinien pracować według określonej metody, powinien mieć wypracowany swój proces sprzedażowy, przez który przeprowadza klienta. Dzięki temu handlowiec ma kontrolę nad tym, co się dzieje i wie gdzie naprawdę się znajduje z danym klientem. Zmniejsza to odsetek przypadków, w których proces zakupowy przeciąga się w nieskończoność, albo zostaje na jakimś etapie niespodziewanie urwany przez klienta.
Na szkoleniu możemy wypracować cały proces sprzedażowy, przez który Twoi sprzedawcy będą przeprowadzać swoich klientów.
  • Tym, co w największym stopniu prowadzi klienta do decyzji zakupowej, jest proces uświadamiania sobie swych potrzeb. Tym, co w największym stopniu buduje w kliencie świadomość jego potrzeb, są pytania, jakie zadaje mu sprzedawca. Jednak nie wszystkie pytania działają równie dobrze. Skuteczne pytania trafnie odkrywają przed klientem powagę problemu i uświadamiają mu takie jego konsekwencje, o których wcześniej nawet nie myślał. Klient zaczyna więc sam rozumieć lepiej swoją sytuację – i wie, że dzieje się to dzięki sprzedawcy. Dzięki temu może kupić od tego sprzedawcy nawet wtedy, gdy inni oferują niższą cenę lub inne specjalne warunki.

Na szkoleniu możemy wypracować całą listę (mapę) skutecznych pytań, które Twoi sprzedawcy będą mogli zadawać klientom, by budować w nich świadomość potrzeby.

  • Trudne zachowania i trudne pytania klientów są w niektórych działach sprzedaży tym, co sprawia przedstawicielom handlowym największy problem. Sprawiają one, że praca jest znacznie trudniejsza, bardziej stresująca i nieprzyjemna. I prowadzą do utraty sprzedaży.

Na szkoleniu możemy wypracować sposoby radzenia sobie z najczęstszymi trudnymi zachowaniami i pytaniami klientów. Poproszę handlowców o wypisanie listy takich sytuacji i przyniesienie ich na warsztaty, a następnie wspólnie wygenerujemy i praktycznie przećwiczymy konkretne rozwiązania.

Takie szkolenia prowadzę wyłącznie jako zamknięte warsztaty dla konkretnej firmy, lub jako szkolenie indywidualne. Nie są dostępne w formie ‘szkoleń otwartych’.

…………………………………………………………………………………………………….

„Zaprosiliśmy Pana Dominika Lipińskiego na rozmowę w celu omówienia oferty na szkolenie, które miałoby wzmocnić nasze umiejętności sprzedażowe. Godzinne spotkanie samo w w sobie było już wypełnione wiedzą i przedstawiało praktyczne podejście do naszych problemów.

Właściwe szkolenie Pan Dominik zorganizował jako warsztaty treningowe, co było dokładnie tym, czego nasz zespół potrzebował. Ćwiczyliśmy zarówno sposób prowadzenia spotkania handlowego, jak i pojedyncze kluczowe zdania ułatwiające prowadzenie relacji z rozmówcą.

Szczęśliwie, nasz zespół był w tym czasie na etapie negocjacji oferty i przygotowywaliśmy się do kolejnego spotkania, co dokładnie przećwiczyliśmy na warsztatach. Ostatecznie, nasza oferta została przyjęta przez kierownictwo klienta, w czym z pewnością pomogło nam przeprowadzone szkolenie”.

Artur Bicki   Dyrektor IT,  Energy Management and Conservation Agency S.A.

…………………………………………………………………………………………………….

Chcesz porozmawiać o szkoleniach dla Twoich ludzi? Zadzwoń:

+48 793-144-117

Lub napisz do mnie maila:

ask/małpa/dominiklipinski.com (ten adres e-mail jest zapisany w takiej formie by ochronić mnie przed spamem. Oczywiście zamiast ‘/małpa/’ wpisujemy ‘@’)