Najbliższy termin: 25-26 styczeń w Warszawie.

Kurs asertywności prowadzę jako dwudniowe szkolenie otwarte (każdy może się zapisać), na które przyjmuję do ośmiu osób. Są to praktyczne warsztaty zaprojektowane jako 16 godzin intensywnej pracy, podczas których te osiem osób rozwiąże swoje bardzo konkretne problemy życiowe. Całość tej pracy podzielona jest na część wewnętrzną, czyli pracę nad swoim umysłem i część zewnętrzną, czyli pracę nad swoimi zachowaniami. Co dzieje się podczas tych dwóch etapów?

Trening asertywności – część piersza, wewnętrzna

Podczas pracy z umysłem:

kurs asertywności

  • Wejdziesz w swoje wnętrze i bardzo uważnie przyjrzysz się temu, co takiego jest obecnie w Tobie, co sprawia że określonej sytuacji zachowujesz się nie tak, jakbyś chciał. Są to różnie myśli, przekonania, wartości oraz intencje wraz z mechanizmami ich realizowania. Większość z nich pozostaje nieuświadomiona przez większość czasu, więc pierwsza rzecz jaką robimy to wyniesienie ich na światło dzienne. Już to może częściowo pomóc.
  • Kiedy już je rozpoznasz, możesz zacząć je zmieniać. Wykonujemy więc kilka serii mocnych ćwiczeń służących do zmiany Twoich przekonań i innych wewnętrznych blokad – część z nich całkowicie usuwamy, część mocno przekształcamy, a część tylko delikatnie zmodyfikujemy lub przeorganizujemy.
  • Nie ingerujemy jednak w Twoją głęboką tożsamość – Twoje wewnętrzne wartości pozostaną nienaruszone. Po prostu posprzątamy trochę te elementy, które przez dłuższy czas pozostawały zakurzone gdzieś w nieświadomości, nie mają już związku z rzeczywistością i obecnie bardziej Ci przeszkadzają niż pomagają. Nie zmienisz się w potwora po tym szkoleniu 😉
  • Poznasz mechanizmy, poprzez które Twój mózg dzień w dzień odnawiał Twoje stare wierzenia i myśli – i nauczysz się używać dokładnie tych samych mechanizmów by świadomie zbudować zdrowe, pozytywne przekonania, które będą faktycznym fundamentem Twojej asertywności. Doświadczysz na własnej skórze, jak w magiczny sposób zmienia się w Tobie to, wydawało się czymś nienaruszalnym – i jak silnie ta zmiana pozytywnie na Ciebie wpływa. Dzięki temu Twoja asertywność będzie wypływać z Twojego wnętrza – nie będzie tylko zbiorem wyuczonych technik.
  • Dostaniesz tym samym system do dalszej pracy nad sobą. Wykorzystując wspomniane wyżej mechanizmy, możesz łatwo budować w swoim wnętrzu takie myśli i przekonania, które budują Twoją naturalną asertywność. Są to naturalne procesy ludzkiego mózgu, które mają miejsce na co dzień u wszystkich ludzi i są związane z przetwarzaniem informacji o codziennych wydarzeniach – nie musisz więc poświęcać godziny dziennie na medytację.

Trening asertywności – część druga, zewnętrzna

Kiedy już uporządkowaliśmy to co jest w środku, zabieramy się do pracy nad tym, co na zewnątrz. Podczas pracy z zachowaniami:

  • Wypracujemy skrypt zachowania, który będzie najlepszym rozwiązaniem dla trudnej sytuacji, z którą przyszedłeś na szkolenie. Będzie to konkretne rozwiązanie – będziesz dokładnie wiedział co powiedzieć i w jaki sposób. Zachowujemy tutaj szacunek dla Twoich wartości, czyli nie będę Cię zmuszał do wyboru takiego skryptu zachowania, z którym nie czujesz się dobrze. Dobierzemy coś, co jest zgodne z Tobą i co możesz bez oporu zastosować w prawdziwych sytuacjach życiowych.
  • Ten skrypt praktycznie przećwiczysz tak wiele razy, aż poczujesz się z tym całkowicie spójny i wszyscy pozostali potwierdzą, że wypadasz naturalnie podczas przejawiania go. Dostaniesz przy tym wskazówki, co jeszcze możesz poprawić i wdrożysz je przy każdym kolejnym odegraniu scenki. 
  • Doszlifujemy Twoje zachowanie tak, byś nie tylko był w stanie płynnie je wykonać, ale by miało ono również maksymalną skuteczność podczas prawdziwej rozmowy. Czyli jeśli na przykład uczysz się odmawiać, to będziemy pracować również nad tym, by druga osoba Twoją odmowę uznała i nie zamęczała Cię dalszym wywieraniem nacisku.

“Szkolenie z asertywności przyniosło od razu wymierne efekty – udało mi się uporządkować relacje z moim partnerem (wcześniej nie mogłam zdobyć się na rozmowę). Materiał, który Dominik przygotował i przećwiczył w praktyce “uzbroił” mnie w skuteczne narzędzia w relacjach z klientami – od razu zmieniłam sposób negocjacji ceny i treść informacji,  co wyeliminowało wyłudzanie darmowych usług przez klientów.”

Anna Nowak

Termin

Najbliższe szkolenie otwarte odbędzie się 25-26. stycznia 2014 (sobota – niedziela) w Warszawie (w śródmieściu). Liczba uczestników jest ograniczona do 8. Pracujemy dwa dni, czyli 16 godzin. Cena szkolenia to 600 zł.

Jeśli chcesz się zapisać, wyślij mi maila (o tytule ‘szkolenie asertywności’) na adres ask/małpa/dominiklipinski.com – oczywiście zamiast ‘/małpa/’ wstawiamy ‘@’. W wiadomości podaj proszę swój telefon kontaktowy i kilka zdań o swoich oczekiwaniach co do warsztatów (na przykład w jakich sytuacjach miewasz problemy z asertywnością, co chcesz osiągnąć przez udział w szkoleniu).

Prześlę Ci wtedy informacje odnośnie rezerwacji miejsca.

Jeśli chcesz zamówić takie warsztaty dla swojej firmy, lub dla siebie jako szkolenie indywidualne, również napisz mi w mailu kilka zdań o swoich oczekiwaniach. Termin możemy wtedy ustalić dosyć dowolnie.