W ostatni weekend kwietnia, czyli 28 i 29.04.2012 poprowadzę w Warszawie pierwsze od ponad 2 lat szkolenie otwarte – czyli takie, na które każdy może się zapisać.

Dotychczas szkolenia prowadziłem praktycznie wyłącznie jako zamknięte warsztaty dla firm. W ostatnim czasie dostawałem jednak coraz więcej zapytań od pojedynczych osób, które nie są w stanie zorganizować całej grupy ze swojej firmy, a koszt szkolenia indywidualnego jest dla nich zbyt wysoki. Dlatego też postanowiłem wypróbować również taką formę pracy 🙂

Jak będzie wyglądać szkolenie:

Szkolenie będzie miało formę praktycznych warsztatów (z liczbą uczestników ograniczoną do ośmiu) co oznacza, że każdy z uczestników przećwiczy użycie każdej prezentowanej przeze mnie techniki i za każdym razem dostanie feedback, umożliwiający mu natychmiastową korektę wykonania tej techniki. Każdy wielokrotnie wyjdzie na środek sali i będzie prezentował swój materiał. Dzięki temu będzie w stanie w maksymalnym stopniu przenieść efekty warsztatów do rzeczywistych sytuacji.

Co będzie na szkoleniu:

Na warsztatach będziemy ćwiczyć następujące zagadnienia:

  • Jak przeprowadzić właściwy proces przygotowywania i planowania prezentacji. To umożliwia osiągnięcie stanu ‘naturalności’ podczas prezentacji, czyli stanu w którym, pomimo że mamy zaplanowaną treść wystąpienia, niejako tworzymy myśli podczas samego przemówienia, tak jak podczas normalnych rozmów. Właściwe przygotowanie minimalizuje również stres i maksymalizuje szanse na to, że prezentacja przyniesie nam oczekiwany rezultat (na przykład sprzedaż :-)).
  • Jak atrakcyjnie rozpocząć prezentację. Dobre rozpoczęcie umożliwia nam przyciągnięcie uwagi już na samym początku, dzięki czemu mamy w ogóle szansę zostać wysłuchani.
  • Jak nadać wystąpieniu sensowną strukturę. Odpowiednia struktura sprawia, że prezentacji ‘przyjemnie się słucha’, jest ona postrzegana jako bardzo przejrzysta i spójna wewnętrznie. Zostaje też lepiej zapamiętana.
  • Jak używać struktur językowych. Są to sprawdzone rozwiązania (nie NLP), które zadziałały już setki razy w wystąpieniach różnych ludzi na całym świecie. Pozwalają one znacznie zwiększyć ‘siłę rażenia’ tego, co mówimy. Pozwalają również uczynić to bardziej wyrazistym i przekonującym dla słuchaczy.
  • Jak stosować metafory, by uczynić nasz komunikat bardziej przekonującym. Dobrze dobrana metafora jest bardzo silnym środkiem perswazyjnym i potrafi sama przekonać odbiorcę do naszych racji, bez żadnej dalszej argumentacji.
  • Jak stosować zasady ‘zapamiętywalnosci’ informacji. Ludzki mózg ma naturalne tendencje do zapamiętywania informacji podanych w pewien określony sposób i zapominania tych podanych w inny sposób. Przećwiczymy praktyczne wykorzystanie tego.
  • Jak odpowiadać na pytania publiczności, także te trudne merytorycznie i trudne ze względu na zawartą w nich manipulację. W wielu przypadkach ten fragment prezentacji jest bardzo ważny. Sprawne odpowiadanie na pytania i prowadzenie rozmowy z publicznością pozwala zbudować i utrzymać wiarygodność w jej oczach silniej niż cokolwiek innego.

To oczywiście nie wszystko, uczestnicy nauczą się również między innymi: mówić żywym, przemawiającym bezpośrednio do wyobraźni językiem, prezentować dane liczbowe, oraz przećwiczą elementy mowy ciała i treningu aktorskiego.

Koszt szkolenia: to 1500 zł za dwudniowe warsztaty.

Zapisy: by się zapisać, należy wysłać mi maila (o tytule ‘szkolenie otwarte’) na adres ask/małpa/dominiklipinski.com – oczywiście zamiast ‘/małpa/’ wstawiamy ‘@’. W wiadomości należy podać swój telefon kontaktowy i kilka zdań o swoich oczekiwaniach co do warsztatów (na przykład czy już gdzieś występujesz, a jeśli tak to gdzie, co chcesz osiągnąć przez udział w szkoleniu). Prześlę wtedy informacje odnośnie rezerwacji miejsca.

3.67 avg. rating (80% score) - 3 votes